Warto poznać przed podróżą

Dlaczego warto wynająć kamper na wyjazd wakacyjny?

Dlaczego warto wynająć kamper na wyjazd wakacyjny?

Poczucie wolności i niezależności? Możliwość bycia mobilnym i nie uzależnionym od jednego miejsca wypoczynku? Odpowiedzi na pytanie: dlaczego warto wynająć kamper na wyjazd wakacyjny może być tak wiele, jak wielu jest ludzi. My postaramy się odpowiedzieć najprościej jak się da.

Na pewno nie jest to tekst dla doświadczonych podróżników, którzy zjechali setki tysięcy kilometrów kamperem, spali w nim, gotowali, spędzali czas podczas kiepskiej pogody. Na kamperach „zjedli zęby” i wzruszają ramionami, gdy słyszą tak postawione pytanie.

 

Podróżując kamperem poczujesz wolność, ale też wygodę

Z kamperami jest trochę jak z motocyklistami – wybierają taki sposób podróży głównie Ci, którzy właśnie cenią sobie wolność, niezależność, mobilność, możliwość wprowadzania stałych korekt trasy podróży – idących podczas wyjazdu „na żywioł”.

To jednak również świetna propozycja dla tych, którzy podczas wyprawy urlopowej chcą odwiedzić jak najwięcej miejsc i zwiedzić co tylko się da -czyli dzięki kamperowi w krótkim czasie wypoczynku możemy dotrzeć do naprawdę wielu atrakcyjnych miejsc.

Nie jest prawdą, że podczas podróży kamperem musimy zrezygnować z wygody, luksusu. Nic z tych rzeczy. Wiele tych pojazdów jest naprawdę świetnie wyposażonych – mają „na pokładzie” wygodne sypialnie, aneksy kuchenne, telewizor, internet a nawet prysznic. W tym dostęp do własnego źródła prądu, wody – w tym ciepłej. Wielu podróżników ceni sobie wygodę i luksus, nawet podczas wyjazdu kamperem na pole campingowe.

 

Podróżowanie kamperem – jedziesz, gdzie chcesz

Ponadto mamy możliwość częstej zmiany lokalizacji, noclegów wszędzie tam, gdzie możemy zaparkować kampera, nie musimy stołować się w lokalnych restauracjach – możemy kupić świeże produkty i samodzielnie przygotować pyszny obiad czy kolację, a następnie zjeść je przy stoliku rozstawionym obok kampera – podziwiając przepiękne widoki przyrody. Wszystko co potrzebne mamy na miejscu, pod ręką, w swoim kamperze.

Wynajmując kampera na wyjazd urlopowy – zyskujesz mobilność. Nie musisz być przywiązany do konkretnego miejsca, jak Ci, którzy wykupili sobie miejsca noclegowe w hotelu czy pensjonacie w danym miejscu. Zaskakuje Was deszcz? Znudziło Wam się już w obecnym miejscu? Pakujecie się i ruszacie dalej w drogę.

 

Wyjazd kamperem – nie martwisz się o nocleg

Podróżując kamperem nie musisz się również martwić o miejsca noclegowe. Jeśli chcecie, możecie oczywiście wynająć pokój w hotelu czy pensjonacie, zostawiając kampera na hotelowym parkingu. Jednak nie ma też problemu, jeśli nie chcecie nocować w hotelu lub akurat w tym terminie nie ma wolnych miejsc – wystarczy, że namierzycie pole kampingowe, gdzie można parkować kampera – a noc spędzicie wygodnie w łóżku, w swoim pojeździe.

 

Podróżowanie kamperem – ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia

Wynajmując kampera jedziecie tam, gdzie chce chcecie. Możecie w czasie podróży dokonywać wielu korekt, zmieniać plany miejsca docelowego. Macie możliwość poznawania wielu ciekawych, wspaniałych miejsc podczas jednej podróży. Nie musicie martwić się o transport, gdy chcecie zwiedzić bardziej odległe miejsce od Waszego hotelu czy pensjonatu. Odpada kombinowanie z wynajmowaniem samochodu, szukania połączeń komunikacji publicznej czy zamawianiu taksówek. Po prostu decydujecie się i jedziecie – trzeba tylko oczywiście pamiętać o zatankowaniu paliwa!

 

Kampera możemy wybrać i zarezerwować poprzez dostępne w Internecie platformy bookingowe jak np. https://bookingcamper.pl , gdzie nie tylko obejrzymy możliwe do wynajęcia kampery, zapoznamy się ze szczegółowym cennikiem, przeczytamy ważne informacje oraz będziemy mieli możliwość zarezerwowania wytypowanego kampera.