Warto poznać przed podróżą

Skąd wynająć kampera na planowaną podróż?

Skąd wynająć kampera na planowaną podróż?

Decyzja zapadła i postanowiliście ruszyć w urlopową trasę kamperem. Przedyskutowaliście wszystkie „za i przeciw”, wiecie już, że tak właśnie chcecie spędzić wolny czas korzystając z wolności i swobody podróżowania. Teraz najważniejsza decyzja – skąd wziąć kampera?

 

Podróżowanie kamperem – lepiej wynajmij niż kupuj

Odpowiedź jest prosta – jeśli jeszcze nie „połknęliście bakcyla” tego typu podróżowania – nie porywajcie się na zakup nawet taniego, używanego pojazdu. Jeśli jednak stwierdzicie, że tego typu podróżowanie to jednak nie dla Was, będziecie mieli spore problemy z odsprzedażą kampera. Nowe pojazdy zaś kosztują naprawdę spore pieniądze, i nie jest to wydatek na każdą kieszeń.

Dlatego odpowiednim wyjściem będzie skorzystanie z oferty wielu wypożyczalni kamperów na terenie Polski. Wystarczy przejrzeć oferty w internecie, aby znaleźć witryny takich firm oraz poznać oferowane pojazdy, ich ceny, wyposażenie oraz warunki związane z wynajęciem kampera.

 

Skąd wynająć po raz pierwszy kampera?

W naszym kraju jest ponad 350 firm, które zajmują się wynajmem kamperów – są to z reguły duże firmy, mające sporą flotę pojazdów tego typu. Istnieją również mniejsze firmy, które oferują zaledwie kilka pojazdów. Można też poszukać ofert osób prywatnych, które posiadają własne kampery, a kiedy nimi akurat nie podróżują, chętnie je wynajmują klientom.

Kampera możemy wybrać i zarezerwować poprzez dostępne w Internecie platformy bookingowe jak np. https://bookingcamper.pl , gdzie nie tylko obejrzymy możliwe do wynajęcia kampery, zapoznamy się ze szczegółowym cennikiem, przeczytamy ważne informacje oraz będziemy mieli możliwość zarezerwowania wytypowanego kampera.

Jednak nie ma też co zrażać się do firm oferujących wynajem kamperów z dalszych lokalizacji w Polsce. Wiele z nich oferuje bowiem podstawienie wynajętego kampera do naszego miejsca zamieszkania lub bliskiej okolicy. Inne oferują zaś parkowanie naszego auta osobowego na terenie firmy, jeśli zdecydujemy się na wynajem kampera i dojdziemy własnym samochodem.

Jeśli wynajmujemy kampera pierwszy raz, warto postawić na dużą, sprawdzoną, znaną firmę. Poczytajmy o niej opinie w Internecie. W końcu wynajem kampera nie jest tanią opcją na podróżowanie i warto również postawić na sprawdzoną firmę, która wypożyczy nam pojazd sprawny technicznie, czysty, odpowiednio wyposażony ze wszystkimi badaniami technicznymi czy ubezpieczeniem. W końcu oprócz swobody i wygody podróżowania, ważny jest również nasz spokój i brak zmartwień o stan techniczny wynajętego pojazdu.

 

Wynajmujesz kampera? Nie czekaj do „ostatniej chwili” z decyzją

Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga. Jeśli decydujemy się na wynajem kampera na naszą wakacyjną podróż, warto taki pojazd zarezerwować dużo wcześniej. Jeśli pozostawimy to na przysłowiową „ostatnią chwilę” może okazać się, że wiele wypożyczalni kamperów nie będzie już miało wolnych terminów w odpowiadającym nam terminie.