Warto poznać przed podróżą

Bierzemy prysznic w kamperze

Bierzemy prysznic w kamperze

Czy podróżowanie w wynajętym kamperze musi oznaczać wyrzeczenie w postaci mniejszego niż codzienne dbania o higienę osobistą? Szczególnie w upalne dni nie możemy sobie wyobrazić, aby po całodziennej podróży i zwiedzaniu wielu atrakcyjnych miejsc nie wziąć orzeźwiającego prysznica. Nic bardziej mylnego. W kamperze jest to jak najbardziej możliwe.

 

Jeśli zastanawiacie się nad wyruszeniem w podróż po Polsce czy Europie wynajętym kamperem, to oprócz kwestii noclegowych, gotowania pojawia się też pytanie o codzienne, bieżące utrzymanie higieny – czyli jak to jest z tym myciem się w kamperze?

Nie ma bowiem nic bardziej zniechęcającego jak fakt, że nie będziemy mogli skorzystać w czasie podróży z toalety czy prysznica. No tak, o wannie w kamperze raczej na pewno zapomnijmy -cudów nie ma, nie zmieści się!

Jednak wynajęte, nowoczesne kampery zapewniają nam nie tylko na swoim pokładzie toaletę, ale również kabinę prysznicową z brodzikiem – wbrew pozorom całkiem obszerną i wygodną do codziennego korzystania.

Pamiętajmy więc o zabranie w podróż kosmetyków oraz ręczników. Kampery mają również systemy podgrzewania wody, więc jeśli zamarzy nam się ciepły prysznic na koniec dnia, nie będzie z tym żadnego problemu.

Ponadto posiadanie łazienki w kamperze powoduje, że nawet na polu kampingowym mamy swoją strefę prywatności – możemy nadal brać prysznic i korzystać z toalety w pojeździe, nie korzystając z publicznych toalet. No chyba, że nie macie z tym żadnych problemów i możecie wziąć prysznic w takim miejscu – wtedy zaoszczędzicie wodę w swoim kamperze.

Coraz więcej kamperów do wynajęcia, w szczególności nowe modele, dostępne są w wersji z większą, wydzieloną łazienką z prysznicem, umywalką i toaletą.

Pamiętajmy jednak, aby w miejscach do tego wyznaczonych (na polach kampingowych) spuszczać szarą wodę (to ta, która spływa z prysznica czy zlewu), uzupełnić wodę czystą w baku – by nam jej nie zabrakło do prysznica, toalety czy zmywania naczyń oraz opróżniać kasetę naszej toalety. Warto również używać specjalnego, łatwo rozpuszczalnego w wodzie papieru toaletowego.

Jak więc widać, utrzymanie higieny osobistej w wynajętym kamperze podczas dłuższej podróży nie stanowi praktycznie żadnego problemu. Warto jedynie pamiętać o spuszczaniu szarej wody i uzupełnianiu tej czystej. Ponadto musimy także zwracać uwagę na sygnalizację pełnej kasety toaletowej.

ReklamaA2 ACSI